EVROGOLOVI IZ SLOBODNIH UDARACA U FIRENCI! Remi Fiorentine i Napolija (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Fiorentine i Napolija, Foto: www.imagephotoagency.it / imago sportfotodienst / Profimedia

SERIJA A, 37. KOLO

Nikola Milenković odigrao je ceo meč za domaćina

Veljko Petrović

Fudbaleri Fiorentine i Napolija odigrali su 2:2 na stadionu "Artemio Franki" u 37. kolu Serije A.

U direktnom meču za poslednje mesto koje vodi u Evropi, "violi" su otvorena vrata Lige konferencija jer ima dva boda više i utakmicu manje.

Gosti su poveli golom Amira Rahmanija u osmom minutu, a izjednačio je Kristijano Biragi, kapiten domaćina u 40. iz sjajnog slobodnog udarca.

Preokret je usledio dva minuta kasnije preko Embale Nzole, a konačan rezultat postavljen je u 57. minutu.

Ponovo smo videli fenomenalan slobodan udarac, ovoga puta u režiji Kviče Kvaračkelije. Nikola Milenković odigrao je ceo meč.

Napoli u poslednjem kolu gostuje Sasuolu gde je pobeda imperativ, ali mora da navija za kikseve Fiorentine protiv Kaljarija i Atalante na gostovanjima.

"Ljubičastima" je dovoljan i jedan bod za kvalifikacije za Ligu konferencija, a lako bi mogli da osiguraju direktan plasman u Ligu Evrope.

Пласман обезедио Sofascore

To će se dogoditi ukoliko pobede Olimpijakos 29. maja na stadionu AEK-a u Atini u finalu Lige konferencija.